Správný šálek pro dobrou kávu

Vybrali jste si kávovar i dodavatele té nejlahodnější kávy. Gratulujeme – nejtěžší úkol je za vámi. Ke spokojené kanceláři vám však jeden krůček stále schází. Přemýšleli jste, z jakých hrnků budete svou kávu pít? Že je vám to jedno? To by nemělo. Čtěte dál a dozvíte se proč.

Ať se máte čím chlubit

Krása není všechno – to platí i pro hrnek na kávu. Na druhou stranu bychom neměli nad jeho designem úplně zavírat oči. Z nehezkého šálku si kávu dobře nevychutnáte vy ani vaši hosté. Nápoj v něm může být stokrát na jedničku, když vás při pohledu na nevkusný nebo otlučený hrnek přejde chuť. Designový krasavec z nekvalitního nebo nevhodného materiálu zase může zkazit jinak výbornou kávu. Tyto dva odstrašující příklady mají jedno společné – šálky obvykle zůstávají plné, dokud jejich obsah nevychladne a neskončí ve dřezu. Jak by tedy měl vypadat „ten pravý“? Stačí, když bude akorát, tzn. dostatečně funkční, kvalitní i krásný.

Porcelán nad zlato

Svěřte svou kávu porcelánu. Tento prastarý materiál je u baristů velmi oblíbený hned z několika důvodů. Porcelán umí báječně držet teplo a k nahřátí mu stačí jen chvilka. Zvládnete to pomocí rychlovarné konvice nebo horké vody z kávovaru (jen pozor, ať se neopaříte). Je odolný a bez obav ho můžete dát do myčky, takže nemusíte ztrácet čas ručním mytím. A řekněte sami, který host by neocenil dobrou kávu podávanou v pěkném porcelánu?! Fandíte mléčným specialitám? Byla by trochu škoda, kdybyste oblíbeným latté nebo capucinem nepotěšili také svoje oko. Tady se povoluje sklenice ze silnějšího skla, abyste se mohli kochat světlou vrstvou pěny.

Velikost si určí káva

Řekněte, jaký druh kávy pijete, a my vám povíme, v jak velkém hrnku vám bude chutnat nejvíce. Máte slabost pro klasické espresso? Pak vám bude stačit 60–70ml hrnek. Jestliže si potrpíte na větší porci kávy, sáhněte po 100–120ml variantě. Cappuccinu bude slušet 150–180 ml.

Naši klienti si s výběrem hrnků nemusí dělat starosti. Spolu s čerstvou kávou a kávovarem jim zajistíme i sadu kvalitních šálků z italského porcelánu. Chcete vyzkoušet, jak dobře se z nich pije? Objednejte si ochutnávku přímo u vás v kanceláři!