Káva do kanceláře bez starostí

Skupina debatujících lidí sedí za stolem a z hrnečků se line příjemná kávová vůně… Nejedná se však o obrázek z kavárny, ale jde o zasedací místnost během pravidelné porady. Chcete si také zpříjemnit den v kanceláři lahodnou kávou? Nebo ji nabídnout svým obchodním partnerům či klientům jako pohoštění? Využijte službu, která se vám postará o kompletní kávový servis.

Na počátku byla plantáž

Šálek dobré kávy je příběh. Některý se začal psát v Brazílii či Panamě, jiný má svůj původ v Mexiku, Etiopii nebo daleké Indii. Cesta kávových zrn z plantáží do vašeho hrnku je poměrně dlouhá. Krok po kroku se však otiskne do chuti i vůně hotové kávy. A plantáž je teprve počátek. Také jste v dětství hráli „tichou poštu“? Pak víte, jak snadno může i malá nepřesnost změnit význam původní myšlenky. Stejně je to i s dobrou kávou. To, co ji dělá nápojovým bestsellerem, si však žádná škobrtnutí dovolit nemůže.

Pražit, ale nepřipálit

U pražení platí jednoduché pravidlo – čím je káva pražená déle, tím více ztrácí na kyselosti a získává na plné hořkosladké chuti. Takzvaná zelená káva se připravuje z nepražených zrn, těžké černé kávy se naopak praží těsně před stupněm, kdy by se káva začala pálit. Připálená a rozlámaná zrna rozhodně nejsou dobrým základem pro kvalitní kávový požitek. Pokud dodavatel spolupracuje s dobrou pražírnou, bude každý doušek opravdovou odměnou během náročného pracovního dne.

Čerstvou prosím

Kromě samotné čerstvosti záleží také na skladování kávy. Špatné skladovací podmínky se opět negativně podepíší na chuti. Protože káva není archivní víno, vyvarujte se koupi zrn, která byla pražena před několika měsíci. Skutečně dobrá káva byla, je a vždy bude ta čerstvě pražená. Nedělejte kompromisy a chtějte kávu praženou maximálně před dvěma týdny.

Kávovar – krasavec i dříč

Výběr toho nejlepšího šampiona pro vaši kancelář bude záviset především na počtu „kávomilců“. Jestliže máte opravdu hodně kolegů, čekání na kávu před ranní poradou by se vám mohlo pěkně protáhnout. Ptejte se tedy dodavatele, za jak dlouho nabízený kávovar naplní váš šálek. Rozměrnější zásobníky si zase poradí s větším náporem během pauzy. Běžnou údržbu kávovaru a jeho případný servis by měl mít dodavatel v nabídce – káva v kanceláři má přinášet pohodu, nikoli přidělávat další starosti! Pokud bude kávovar na viditelném místě, měl by to být designový elegán, na kterého bude radost pohledět.

Kde se káva vaří...

Připravit opravdu kvalitní kávu je tak trochu alchymie. Na to, abyste vykouzlili tu správnou chuť přímo u vás v kanceláři, však nemusíte patřit mezi špičkové baristy. Ti mohou naopak přijít za vámi a vymyslet řešení šité na míru vaší firmě. Dají vám ochutnat z pestré škály kávových chutí a vyberou ten správný kávovar, jehož údržbu a servis si vezmou na starost. Vy se tak můžete plně soustředit pouze na svoji práci a výbornou chuť „kávy bez starostí“.